MEME DIKLEŞTIRME 

MEME DIKLEŞTIRME 

MEME DIKLEŞTIRME 

MEME DIKLEŞTIRME 

NEDIR ?

Yaşlanma, hızlı kilo kaybı veya doğum ve emzirmeye bağlı olarak memelerde meydana gelen sarkıklığın toparlanması ameliyatıdır.

KIMLERE YAPILABILIR ?

Genellikle orta yaş ve üzerinde, kilo kaybı, yaşlanma veya emzirme sonucu memelerde hacim azalması olan hastalar bu ameliyat için adaydırlar.

AMELIYAT ÖNCESI DEĞERLENDIRME

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatı öncesinde de sigara içicilerinin en az 2 hafta önceden sigarayı kesmesi önerilir. Hasta kullandığı ilaçlar konusunda hekimini bilgilendirmelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyat öncesi kesilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir.

Meme dikleştirme ameliyatları hacim yetersizliği olan hastalarda sıklıkla silikon protezler ile kombine edilir. Bir başka deyişle sadece dikleştirme ile yeterli dolgunluk elde edilemeyecek hastalarda silikon protezler dikleştirmeye ilave edilir.

AMELIYAT

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2-3 saat sürer. Tıpkı meme küçültme ve meme büyütme ameliyatı gibi, meme dikleştirme ameliyatı da izli bir ameliyattır. Bu iz meme sarkıklığının derecesine göre sadece meme başı etrafında, meme başından başlayarak alt oluğa kadar uzanan biçimde veya bunlara ek olarak meme alt oluğuna da uzanan ters T biçiminde olabilir. Ameliyatta sarkıklık sonucu oluşan fazla cilt ve bir miktar doku çıkarılır. Meme başı yukarı bir pozisyona taşınır. Eğer kullanılacaksa silikon protezler yerleştirilir.

AMELIYAT SONRASI

Hastalar genellikle ameliyattan sonraki gün taburcu olurlar. Ameliyat sonrasında 3-4 hafta süreyle destekleyici sütyen kullanılması önerilir. 2.günden sonra banyo yapılabilir. Hastalar 1 hafta-10 gün içerisinde sosyal hayatlarına geri dönebilirler. Ameliyat sonrasında memelerde sertlik söz konusu olabilir. Yumuşak ve doğal yapılarına kavuşmaları 2-3 ay sürebilir.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek