Lenf Drenaj
Lenf Drenaj

Lef drenaj uygulaması, damarlardaki lenfatik dolaşımın hızlandırılmasıyla vücuttaki sıvı dönüşümünün hızlandırılmasını ifade eder. Bu uygulama sayesinde damarlardaki serbest yağ asitlerinin yakımı hızlanır selülitlerin, yağ birikintileri ve ödemlerin vücuttan daha kolay bir şekilde atılması sağlanır. Tek başına da uygulama yapılabilir fakat Fulden Uras By Somay ailesi olarak kişiye özel tasarladığımız diğer bölgesel incelme programlarımızda kombin olarak ve diğer işlemlere ek olarak Lenf Drenaj uygulamasından faydalanıyoruz.

Lenf drenaj, bölgesel incelme, selülit ve sıkılaşma programlarında sonucun etkisini artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Lenf drenaj uygulamasının amacı, parçalanan yağların lenf sistemine aktarılarak vücuttan atılmasını  kolaylaştırmaktır. Lenf drenaj tek başına uygulanabildiği gibi, genellikle diğer bölgesel incelme uygulamalarının ardından uygulanır. İşlem sırasında kişiye özel bir kıyafet giydirilir ve uygulama süresince kişi bu kıyafetin içinde dinlenerek dilediği gibi (müzik dinleyerek, vb.) vakit geçirirken, lenf akışı uyarılır ve lenf damarlarına baskı yapan yağ dokuları vücuttan dışarı itilir. Böylece lenf akışının hızlanması ile yağ yakımı, sıkılaşma, kolajen artımı ve sonuç olarak ta bölgesel incelme sağlanmış olur. 

Lenf Drenaj Masajı, sadece lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yoğun bir şekilde dolaşım sistemini düzene soktuğu için hücrelere daha yoğunun kanın ulaşması ile birlikte derinin ve dokunun da sıkılaşmasını sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Lenf Drenaj Masajının metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkisi, bölgesel incelme sürecine hız kattığı gibi, aynı zamanda son derece keyifli ve dinlendiricidir. Lenf Drenaj Masajı bölgesel incelme kürleri haricinde, özellikle menapoz döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak vücutta biriken ödemin atılmasında da son derece etkilidir.

Lenf drenaj Kullanım Alanları

Ödem atmada
Selülitleri gidermede,
Bölgesel incelmede – destekleyici olarak,
Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,

Lenf drenaj kan dolaşımı bozukluğu olan kişilere ve kalp pili olan kişilere uygulanmaz.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek