Lazerli Cilt Gençleştirme

Lazerli Cilt Gençleştirme

Lazerli Cilt Gençleştirme

Karbon Peeling

Lekelenmelerde en etkili ve en yeni yöntemlerden biri olan Lazerli Karbon peeling uygulaması; gözeneklerin küçültülüp cildin aydınlatılmasıyla yüzü gençleştiren bir yöntemidir. Bununla birlikte karbon peeling uygulaması açık renkli ince tüylerin giderilmesi amacıyla da uygulanabilir.

Makyaj, hava kirliliği, yoğun stres, beslenme alışkanlıkları, alkol – sigara tüketimi ve bunun gibi onlarca faktör cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Günümüz koşullarında dış görünümün ve güzelliğin en önemli vurgusu olan cildin tazeliğini koruması için cilt bakımı bir zorunluluk olarak öne çıkar.

 

Cilt bakımı uygulamaları kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir. Gündelik ihtiyaçlara yönelik, medikal olmayan cilt bakımı işlemleri olduğu gibi lazerle ve iğneyle uygulanan cilt bakımı yöntemleri de mevcuttur. Bu bağlamda ihtiyaca göre farklılık gösteren cilt bakım işlemlerinin alanında uzman, nitelikli bir estetisyen tarafından yürütülmesinin, etkili sonuç almak için en önemli etkenlerden biri olduğu söylenebilir.


Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakım uygulamaları farklı ihtiyaçlara yönelik ciltteki nem dengesini, kırışıklıkları ve kozmetik sorunları gidermeye yönelik işlemler olarak anılır.

Medikal Cilt Bakım Uygulamaları

Medikal cilt bakım uygulamaları, günümüz olanaklarından faydalanarak ciltteki kozmetik kusurlara karşı hızlı bir şekilde sonuç alınmasını sağlar.

Leke 

Ciltte farklı nedenlere bağlı olarak oluşan lekelerin temizlenmesi için de farklı yöntemler mevcuttur. Lekenin türüne, doğal olup olmamasına, hormonal yapılarına göre farklı işlemler uygulanabilir. Uygulanabilecek olan işlemler arasında lazer, iğneli/iğnesiz mezoterapi, dermapen, ozon terapi, karbon peel, kimyasal peel, Pink Peel, Pumpkin Peel ve TCA gibi yöntemler mevcuttur.

Akne 

Farklı sebeplerden dolayı doğal olmayan yollarla ciltte çıkan akneler de farklı türlere göre sınıflandırılabilir. Aknelerden kurtulma sürecinde kozmetik ürünlerle desteklenen lazer uygulamaları, kozmetik destekli uygulamalar, mezoterapi ve foton/ışın terapi uygulamalarından da yararlanılabilir.

Skar, Yara, Yanık, Akne İzi 

Kazalar, geçirilen ameliyatlar ve yaşanılan travmalar yüzünden ciltte skar adı verilen izler oluşur. Bu izlerin vücudun kendini onarma mekanizması tarafından algılanamaması sebebiyle onarımları da gerçekleşmez ve bu da izleri kalıcı yapan bir faktördür. Leke ve akneleri sınıflandırmak mümkün olduğu gibi skar yaraların da sınıflandırılması mümkündür. Bu bağlamda oluşum nedenine, türüne ve büyüklüğüne göre farklı uygulama yöntemleri kullanılır.


DermaRoller

Modern tıbbın en son teknolojilerinden biri olan dermaroller yöntemi, cilt bakımı konusunda çığır açıcı bir yöntem olarak bilinir. Dermaroller yöntemi, aynı adı taşıyan ve ucunda iğneler bulunan silindirik bir araçla ciltte gözle görülemeyen mikroskobik deliklerin açılmasını ifade eder. Bu delikler vasıtasıyla cilde ihtiyacı olan vitamin, mineral ve diğer maddeler verilir. Böylelikle kırışıklık, leke, sarkma gibi sorunlar için etkili çözümler elde edilmiş olur.

Dermapen

Dermapen işlemi de DermaRoller ile benzer olarak ciltte delikler açma methoduyla çalışır. DermaRoller silindir şeklinde olması sebebiyle manuel olarak kullanılabilirken, Dermapen cihazı motorlu ve titreşimli bir cihazdır. Titreşimli iğne tekniği olarak da adlandırılan dermapen yöntemi sayesinde cilde açılan mikro kanallardan, kullanılan komplex ürünler cilt tarafından hızlıca emilir ve cilt gençleştirme konusunda en hızlı sonuca ulaşılmış olur.

Somon DNA Aşısı

Somon DNA Aşısı, zaman faktöründen dolayı ciltte meydana gelen sarkma, kırışıklık benzeri etkenlerin belirli aşılar ve enjeksiyonlar kullanılarak giderilmesini ifade eder. Somon DNA aşısı; farklı seans aralıklarıyla uygulanan medikal bir işlemdir. Bir seneye kadar etkili olan enjeksiyonlar kişinin talebine göre sürekli olarak tekrarlanabilir.

İğnesiz Mezoterapi

Mezoterapi kavramı enjeksiyon ve benzeri yollarla belirli aminoasit, vitamin ve minerallerin verilmesini ifade eder. İğnesiz cilt mezoterapisi de bununla benzer olarak cilt için yararlı ilaçların belirli kanallarla verilmesi işlemidir. Hassas elektrik akımlarının kullanılmasıyla oluşturulan mikro kanallar üzerinden aktarılan ürünler; cilde iğneli yöntemlere göre daha homojen bir şekilde iletilir. İğnesiz mezoterapi yöntemi yaşlanma ve stres kaynaklı meydana gelen kırışıklar, cilt lekeleri, akne/skar izleri, cilt sarkmaları ve benzeri işlemler için idealdir.

Led Maske ve Foton Terapi 

Akne ve sivilce benzeri cilt sorunlar için etkili bir yöntem olan led mask ve foton terapi uygulaması, 1 saate varan seans aralıklarıyla uygulanan bir yöntemdir. 3 Haftalık bir zaman diliminde olumlu etki gösteren led maske ve foton terapi uygulaması doku yenilemelerinde de olumlu sonuçlar vermektedir.

Anti Aging Tedavisi Serum ve Cilt Ütüleme

Kelime olarak yaşlılığa karşı anlamına gelen anti aging; zamansal nedenlerden dolayı ciltte oluşan sarkmaların onarılabilmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Cildin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri kapsayan belirli ilaç takviyelerine ek olarak cilt ütüleme işlemleriyle de desteklenen Anti Aging uygulamalar; en etkili yaşlanma geciktirme işlemlerinden biri olarak bilinir.

Altın İğneli Radyo Frekans 

Altın iğneli radyo frekans uygulaması yara izi, çatlaklar ve vücutta meydana gelen sarkmaların onarımında kullanılan bir yöntemdir. Modern tıbbın en inovatif yöntemlerinden biri olan altın iğneli radyo frekans uygulaması; yan etkisiz, hızlı ve güvenilir bir uygulamadır.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling işlemi, farklı kimyasal bileşenlerin cilt dokusuna uygulanarak cildin yenilenme hızının arttırılması işlemidir. Cilde uygulanan kimyasal bileşenler, cildin üzerindeki ölü tabakanın soyularak yenilenmesini ve hızlı bir şekilde cildin daha canlı görünmesine olanak verir.

TCA Yüz Soyma 

Kimyasal Peeling yöntemlerinden biri olan TCA uygulaması; cilt dokusunun yenilenmesi ve ölü derilerin temizlenmesi amacıyla uygulanır.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek