Kaş Kaldırma - Alın Germe

Kaş Kaldırma - Alın Germe

Kaş Kaldırma - Alın Germe

KAŞ KALDIRMA-ALIN GERME

NEDIR ?

Kaş seviyesinde düşüklük, yüze yaşlı ve yorgun bir ifade verir. Özellikle kadınlarda olması gereken kaş seviyesi, erkeklerin kaş seviyesine göre biraz daha yüksek ve kavislidir. Yaşlanma ile kaşlarda bir miktar düşme meydana gelir. Bu seviye düşüklüğü kaş kaldırma-alın germe ameliyatlarıyla giderilebilir.

KIMLERE YAPILABILIR ?

Kadınlarda ideal kaş seviyesi göz çukuru üst kemiğinin birkaç milimetre yukarısında, erkeklerde ise göz çukuru üst kemiğinin hemen üstündedir. Aynı zamanda kadınlarda kaş şekli hafifçe kavislidir. Kaşları bu ideal seviyelerin altında olan hastalar bu ameliyat için adaydırlar.

AMELIYAT ÖNCESI DEĞERLENDIRME

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi sigaranın en az 2 hafta önceden kesilmesi önerilir. Hasta hekimine kullandığı ilaçlarla ilgili bilgi vermelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyat öncesi kesilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir.

AMELIYAT

Saçlı deri içerisinde yapılan 1,5 cm’lik birkaç kesi ve kamera yardımıyla (endoskopik) girilerek kaşları kemik yapı üzerinde tutan bağ dokular ayrılır. Kaşlar yeni yerine sabitlenir. Aynı ameliyatta alın ve şakak bölgelerinde de germe yapılır.

AMELIYAT SONRASI

Hastalar genellikle ameliyat sonrası aynı gün içinde taburcu olurlar. 2. gün pansuman açılır ve hastalar banyo yapabilirler. Üst göz kapaklarında ve alında şişlik ve yer yer morluklar olabilir. 1 hafta sonra hastalar sosyal hayatlarına dönebilirler.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek