DOLGU UYGULAMALARI

DOLGU UYGULAMALARI

DOLGU UYGULAMALARI

DOLGU UYGULAMALARI 

NEDIR ?

Yüzdeki derin kırışıklıkların ve yaş ile yüzün bazı bölgelerinde meydana gelen hacim kaybının giderilmesinde kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. Sentetik dolgu materyallerinin çoğunun içerisinde, insan vücudunda bağ dokusu içerisinde doğal olarak bulunan hyaluronik asit vardır. Hyaluronik asitin en önemli avantajı insan vücudunda alerjik reaksiyona neden olmaması ve su tutma kabiliyeti ile küçük miktarlarda kullanılarak belirgin sonuçlar elde edilebilmesidir.

HANGI DURUMLARDA UYGULANABILIR ?

Yaşlanma ile beraber yüzün bazı bölgelerinde belirgin kırışıklıklar oluşur. Bunlar çoğunlukla burun ve dudak kenarından geçen nazolabial çizgiler, dudakların etrafındaki marionette çizgileri, kaşların arasında ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklardır. Bu kırışıklıkların yanında dudakta hacim yetersizliği, elmacık kemiği bölgelerinde meydana gelen hacim kaybı, travmalara bağlı olarak meydana gelen çukurluk ve asimetriler de dolgu uygulamaları ile düzeltilebilir.

UYGULAMA NASILDIR ?

Dolgu uygulamaları ofis ortamında gerçekleştirilebilen uygulamalardır. Kremlerle yapılan lokal anestezi sonrası küçük iğneli hazır dolgu enjektörleriyle uygulanır. Dolgu maddesi bu enjektörler yardımıyla bölgeye göre değişen derinliklerde uygulanır. Hacim kaybı, çukurluk ve derin kırışıklıklarda genellikle daha derin tabakalarla beraber yüzeyel tabakalara da enjeksiyon yapılır. Dudak dolgusu uygulamasında öncelikle dudak çizgisi boyunca yapılan enjeksiyonla dudak kenarı belirginleştirilir. Daha sonra hacim kazandırmak amacıyla dudak içerisine enjeksiyon yapılır.

UYGULAMA SONRASI

Dolgu uygulamalarının hemen sonrasında sonuç rahatlıkla farkedilebilir. Ancak birkaç gün içerisinde nihai görüntü daha net ortaya çıkacaktır. Uygulama sonrası herhangi bir kısıtlama yoktur. Bazen 1-2 hafta sonrasında çok küçük asimetrilere yönelik rötuş uygulamaları gerekebilir. Hyaluronik asit dolgularının süresi ortalama 6-9 ay civarındadır.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek