Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt Bakım Uygulamaları

Makyaj, hava kirliliği, yoğun stres, beslenme alışkanlıkları, alkol – sigara tüketimi ve bunun gibi onlarca faktör cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Günümüz koşullarında dış görünümün ve güzelliğin en önemli vurgusu olan cildin tazeliğini koruması için cilt bakımı bir zorunluluk olarak öne çıkar.

 

Cilt bakımı uygulamaları kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir. Gündelik ihtiyaçlara yönelik, medikal olmayan (klasik cilt bakımı) işlemler olduğu gibi, medikal olarak uygulanan cilt bakımı yöntemleri de mevcuttur. Bu bağlamda ihtiyaca göre farklılık gösteren cilt bakımı işlemlerinin alanında uzman, nitelikli bir estetisyen tarafından yürütülmesinin, etkili sonuç almak için en önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.


Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakım uygulamaları farklı ihtiyaçlara yönelik ciltteki nem dengesini, kırışıklıkları ve lekelenme gibi kozmetik sorunları gidermeye yönelik işlemler olarak anılır.

Medikal Cilt Bakım Uygulamaları

Medikal cilt bakım uygulamaları, modern tıbbın olanaklarından faydalanarak ciltteki kozmetik kusurlara karşı hızlı bir şekilde sonuç alınmasını sağlar. Lazerle cilt tedavileri, iğneli cilt tedavileri gibi farklı alternatif cilt bakımı uygulamaları da mevcuttur.

Leke Tedavisi

Ciltte farklı nedenlere bağlı olarak oluşan lekelerin temizlenmesi için de farklı yöntemler mevcuttur. Lekenin türüne, doğal olup olmamasına, hormonal yapılarına göre farklı leke tedavileri uygulanabilir. Uygulanabilecek olan leke tedavileri arasında lazerle tedavi, iğneli/iğnesiz mezoterapi, dermapen, ozon terapi, karbon peel, kimyasal peel, Pink Peel, Pumpkin Peel ve TCA gibi yöntemlerimiz mevcuttur.

Akne Tedavisi

Farklı sebeplerden dolayı doğal olmayan yollarla ciltte çıkan akneler de farklı türlere göre sınıflandırılabilir. Aknelerin tedavi edilmesi sürecinden kozmetik ürünlerle desteklenen lazer uygulamaları, kozmetik destekli uygulamalar, mezoterapi ve foton/ışın terapi uygulamalarından da yararlanılabilir.

Skar, Yara, Yanık, Akne İzi Tedavileri

Kazalar, geçirilen ameliyatlar ve yaşanılan travmalar yüzünden ciltte skar adı verilen izler oluşur. Bu izlerin vücudun kendini onarma mekanizması tarafından algılanamaması sebebiyle onarımları da gerçekleşmez ve bu da izleri kalıcı yapan bir faktördür. Leke ve akneleri sınıflandırmak mümkün olduğu gibi skar yaraların da sınıflandırılması mümkündür. Bu bağlamda oluşum nedenine, türüne ve büyüklüğüne göre tedavi çeşitleri kullanılır.

Lazerli Cilt Tedavileri

Lazerli cilt tedavileri farklı yöntemlerle sonuç alınamayan leke, yara ve aknelerde uygulanan bir yöntemdir. Kesin ve kalıcı sonuç veren lazerli cilt tedavileri, medikal işlemler olduklarından hassas ve profesyonel bir şekilde uygulanmaları gerekmektedir. Akne ya da lekenin büyüklüğü, niteliği ve cilt rengine göre doğru lazer sisteminin ve dalga boyunun kullanılması verimli sonuçlar almak açısından oldukça önemlidir.

DermaRoller

Modern tıbbın en son teknolojilerinden biri olan dermaroller yöntemi, cilt bakımı konusunda çığır açıcı bir yöntem olarak bilinir. Dermaroller yöntemi, aynı adı taşıyan ve ucunda iğneler bulunan silindirik bir araçla ciltte gözle görülemeyen mikroskobik deliklerin açılmasını ifade eder. Bu delikler vasıtasıyla cilde ihtiyacı olan vitamin, mineral ve diğer maddeler verilir. Böylelikle kırışıklık, leke, sarkma gibi sorunlar için etkili çözümler elde edilmiş olur.

Dermapen

Dermapen tedavisi de DermaRoller ile benzer olarak ciltte delikler açma methoduyla çalışır. DermaRoller silindir şeklinde olması sebebiyle manuel olarak kullanılabilirken, Dermapen cihazı motorlu ve titreşimli bir cihazdır. Titreşimli iğne tekniği olarak da adlandırılan dermapen yöntemi sayesinde cilde açılan mikro kanallardan cilt tedavisinde kullanılan medikal ilaçlar ve komplex ürünler cilt tarafından hızlıca emilir ve cilt tedavi konusunda en hızlı sonuca ulaşılmış olur.

Somon DNA Aşısı

Somon DNA Aşısı, zaman faktöründen dolayı ciltte meydana gelen sarkma, kırışıklık benzeri etkenlerin belirli aşılar ve enjeksiyonlar kullanılarak giderilmesini ifade eder. Somon DNA aşısı; farklı seans aralıklarıyla uygulanan medikal bir işlemdir. Bir seneye kadar etkili olan enjeksiyonlar kişinin talebine göre sürekli olarak tekrarlanabilir.

İğnesiz Cilt Mezoterapisi

Mezoterapi kavramı enjeksiyon ve benzeri yollarla belirli aminoasit, vitamin ve minerallerin verilmesini ifade eder. İğnesiz cilt mezoterapisi de bununla benzer olarak cilt için yararlı ilaçların belirli kanallarla verilmesi işlemidir. Hassas elektrik akımlarının kullanılmasıyla oluşturulan mikro kanallar üzerinden aktarılan ilaçlar; cilde iğneli yöntemlere göre daha homojen bir şekilde iletilir. İğnesiz mezoterapi yöntemi yaşlanma ve stres kaynaklı meydana gelen kırışıklar, cilt lekeleri, akne/skar izleri, cilt sarkmaları ve benzeri tedaviler için idealdir.

Led Maske ve Foton Terapi ile Cilt Tedavileri

Akne ve sivilce benzeri cilt sorunlarının tedavisi için etkili bir yöntem olan led mask ve foton terapi uygulaması, 1 saate varan seans aralıklarıyla uygulanan bir yöntemdir. 3 Haftalık bir zaman diliminde olumlu etki gösteren led maske ve foton terapi uygulaması doku yenilemelerinde de olumlu sonuçlar vermektedir.

Anti Aging Tedavisi Serum ve Cilt Ütüleme

Kelime olarak yaşlılığa karşı anlamına gelen anti aging; zamansal nedenlerden dolayı ciltte oluşan sarkmaların tedavi edilebilmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Cildin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri kapsayan belirli ilaç takviyelerine ek olarak cilt ütüleme operasyonuyla da desteklenen Anti Aging tedavisi; en etkili yaşlanma geciktirme işlemlerinden biri olarak bilinir.

Altın İğneli Radyo Frekans Tedavisi

Altın iğneli radyo frekans uygulaması yara izi, çatlaklar ve vücutta meydana gelen sarkmaların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Modern tıbbın en inovatif yöntemlerinden biri olan altın iğneli radyo frekans uygulaması; yan etkisiz, hızlı ve güvenilir bir uygulamadır.

Kimyasal Peel Tedavileri

Kimyasal peeling işlemi, farklı kimyasal bileşenlerin cilt dokusuna uygulanarak cildin yenilenme hızının arttırılması işlemidir. Cilde uygulanan kimyasal bileşenler, cildin üzerindeki ölü tabakanın soyularak yenilenmesini ve hızlı bir şekilde cildin daha canlı görünmesine olanak verir.

TCA Yüz Soyma Tedavileri

Kimyasal Peeling yöntemlerinden biri olan TCA uygulaması; cilt dokusunun yenilenmesi ve ölü derilerin temizlenmesi amacıyla uygulanır.

Karbon Peeling

Leke tedavisinde en etkili ve en yeni yöntemlerden biri olan Karbon peeling uygulaması; gözeneklerin küçültülüp cildin aydınlatılması ve lekelere karşı geliştirilmiş en yeni uygulamalardan biri olarak cildi gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte karbon peeling uygulaması açık renkli ince tüylerin giderilmesi amacıyla da uygulanır.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek